+370 611 37959 

info@re-act.lt

 

TINKAMIAUSIA PROFESIJA

Rask atsakymą su ENEAGRAMA

 Tiems, kas jau susipažinę su Eneagrama, žino savo ar darbuotojų eneatipus, ši trumpa apžvalga padės suprasti, ar pasirinkta profesija atskleidžia stipriąsias žmogaus savybes.

Platesnį eneatipų aprašymą ir testą rasite čia: ENEAGRAMA


1. Perfekcionistas: Labai organizuoti, visada įvykdo užduotis, dirba efektyviai ir profesionaliai. Jiems svarbu, kad užduotys ir taisyklės būtų aiškios ir logiškos. Labai svarbu moralė ir etika. Analitiški 1-ukai nepamainomi tokiose srityse kaip teisė, moksliniai tyrimai, finansai. Į žmones orientuoti 1-ukai atsiskleidžia medicinoje, išsilavinime ir religijoje.

2. Altruistas: Mėgsta dirbti su žmonėmis, orientuoti į kitus. Labiausiai tinka paslaugų sfera, kur galėtų padėti, patarti, pagerinti ir palengvinti kitų žmonių gyvenimą. Gali būti labai atsidavę mokytojai, medicinos darbuotojai. Ekstravertiški 2-ukai siekia džiuginti kuo daugiau žmonių, tad gali rinktis viešas profesijas tokias kaip aktorystė ar oratorystė.

3. Pasiekėjas: Orientuoti į tikslų pasiekimą, ryžtingi, organizuoti, linkę į darboholizmą. Visus darbus atlieka greitai, atsakingai ir siekia įvertinimo. Nori būti lyderiais toje srityje kurioje dirba, nepriklausomai ar tai verslas, politika, ar menas. Moka būti ir lankstūs, ir valdingi. Labiau į pagalbą orientuoti 3-ukai renkasi socialinių paslaugų, sveikatos ar mokymų sritį.

4. Individualistas: Jautrūs ir gilūs žmonės. Moka išreikšti save per kūrybą, gali įkvėpti ir įtakoti kitus. Tai gerų rašytojų, žurnalistų, mokytojų bruožai. Geba įsigilinti į kitų žmonių problemas, tad būtų puikūs psichologai, konsultantai. Svajoja sukurti kažką savo, unikalaus ir vertingo.

5. Stebėtojas: Mėgsta dirbti individualiai. Turi stiprius analitinius įgūdžius, randa problemų sprendimo būdus. Tinkamiausios sritys mokslas, technika, finansai ir pan. Kūrybingesni 5-ukai gali būti puikūs rašytojai, muzikos kūrėjai. Vadovaujasi faktais, o ne emocijomis.

6. Skeptikas / Lojalistas: Tinka beveik visi darbai, nes moka prisiderinti, būti komandos nariais, nesiveržia lyderiauti, paklūsta autoritetams. Atsidavę aukštesniam tikslui, tad mielai renkasi teisėsaugos, medicinos ar edukacijos sferą. Kontrofobiški 6-ukai linkę rizikuoti, maištauja prieš visuotinius autoritetus.

7. Entuziastas: Mėgsta įvairiapusį darbą, kuriame daug veiksmo ir naujų potyrių. Linkę dirbti ar dalyvauti keliuose projektuose vienu metu. Nemėgsta suvaržymų ir reglamentuoto darbo. Kupini energijos, greitai mąsto ir veikia. Dėl savo charizmos gali būti geri mokytojai, konsultantai.

8. Bosas: Geriausi ten, kur daug iššūkių, kur reikia imtis iniciatyvos. Užima lyderio poziciją. Būtinas judėjimas pirmyn, nevengia atsakomybių. Labai svarbi laisvė priimant sprendimus, nepakenčia kontrolės, tad dažnai kuria savo verslą arba užima įtakingas pozicijas. Labai svarbus finansinis saugumas. Labiau empatiški 8-ukai gali būti puikūs mokytojai ar medikai.

9. Taikdarys: Puikūs klausytojai, objektyvūs, vengia konfliktų. Geri diplomatai ar mediatoriai. Tinkamiausi paslaugų ir pagalbos sferose. Labai svarbus santykis su žmonėmis, taiki ir harmoninga aplinka. Gali būti labai atkaklūs ir efektyvūs, jei atranda savo mėgstamą sritį.

Jei norite plačiau sužinoti apie savo ar darbuotojų stipriąsias savybes, tinkamiausią poziciją bei motyvavimo būdus, registruokitės individualiai sesijai: REGISTRUOTIS